MBK

Methode Brigitte Kettner
„Ve výzkumu kůže platí fakta. V kosmetice viditelné výsledky.“ To jsou slova ženy, jejíž pracovní milníky vypadají takto:

1969
stává se ředitelkou SEM (Scuola Estetica Modena) a přidruženého Kosmetického ústavu. 

1973
zakládá „Farmu krásy“ v Lucemburku s více než 2000 pravidelnými zákazníky. Uvádí na trh Classic line, první kosmetickou řadu vlastních produktů, což byl základ průkopnického pojetí kosmetického ošetření – Methode Brigitte Kettner. 

1987
zahajuje sériovou výrobu oligoelementů, produktové řada založená na homeopatii.

1989
v Asii studuje odlišné typy pleti a zdokonaluje vlastnosti svých výrobků tak, aby mohly být používány na celém světě; v Singapuru a na Taiwanu představuje svou komplexní Methode Brigitte Kettner

O své metodě sama autorka říká:

„Pracovně jsem doma v dermatologii i kosmetice a jsem přesvědčená, že problémy s kůží, vlasy a váhou, by měly být řešeny komplexně. Největší síla metody je v její komplexnosti, řeší příčiny a ne pouze důsledky. Tady je největší rozdíl oproti ostatním způsobům ošetřování pleti.

Na základě vlastních výsledků výzkumu a vývoje v oblasti mikrobiologie, znalostí čínské medicíny a síly vybraných přírodních anti-aging látek, se snažím docílit nikoliv povrchní „krásy“, ale osvobodit člověka od blokád a vést jej cestou vnitřní rovnováhy k dosažení svěžího a zdravého výrazu – projevu opravdové krásy. Tak jsem vyvinula svou vlastní metodu – celostní individuální a přirozeně účinnou – Methode Brigitte Kettner. Cílem je moderními produktovými řadami vlastní výroby a speciálními ošetřujícími metodami rychle a cíleně odhalit a odstranit problémy. Výsledky přesvědčily kosmetičky, kožní lékaře a terapeuty na celém světě – a dozajista přesvědčí i vás.“ 

METODA

„Pouze pokud se do člověka vcítím, posuzuji jej jako celek a beru jej současně jako individualitu, která je v centru dění, dosáhnu opravdu vynikajících výsledků.“ Základní myšlenka Brigitte Kettner má jediný cíl: dát do ruky každé kosmetičce (nebo i masérovi, terapeutovi, pedikérce…) ty správné nástroje pro dosažení viditelných výsledků. Zcela individuálně působí produkty Brigitte Kettner aktivačně, stimulačně a intenzívně regulačně na kůži, pokožku, vlasy a při problémech s váhou. Ženy a muži každého věku tady naleznou svou osobní pěstící řadu. Vybrané účinné látky povzbuzují a posilují pokožku a pleť a dělají ji odolnější. Metoda nabízí také řešení pro přecitlivělou, k zarudnutí a alergiím náchylnou pleť. Specificky účinné látky v kombinaci se speciálním odborným ošetřením docilují optimální pěstící a přesvědčivé výsledky.

DIATÉZA

Jedinečnost Methode Brigitte Kettner se projeví již na začátku spolupráce mezi kosmetologem a klientem. Používá se speciální klasifikace – diatéza. Na základě konstituce, morfologie, charakteru a temperamentu člověka, se snažíme odhalit základní prapříčinu kosmetického problému. Na člověka nahlížíme jako na celek (psychika a fyzično). Jen tak je možné jej cíleně ošetřit a odborně mu poradit. Díky tomu kosmetické projevy špatných funkcí, nedostatků a blokád v těle (jako příčiny problémů) odhalujeme a dlouhodobě odstraňujeme.

MORFOLOGIE

Naše kůže je zrcadlem naší duše a našeho zdraví. Odborník vyškolený Methode Brigitte Kettner dokáže určit základní příčiny dermatologických problémů a pozná, co je třeba řešit. Naším cílem není dosažení krátkodobých a povrchních výsledků, ale osvobození od všech blokád a vrácení organismu zpět do stavu rovnováhy. Pro vnitřní regeneraci používáme individuálně určené potravinové doplňky se stopovými prvky, minerály, rostlinnými účinnými látkami a drahocennými vitamíny. Díky bylinám regenerujeme a detoxikujeme organismus. Výsledkem je krása vycházející zevnitř!

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

Neřešíme následky, ale příčiny! Ošetření a dlouhodobé odstranění problémů s vlasy, kůží a váhou – produktová řešení Methode Brigitte Kettner – jsou v tomto případě řešením příčin, nikoli pouhým redukováním nebo odstraněním viditelných důsledků.